24 09 2020

İlimizi başarıyla temsil ettiler

Dünya Helal Gıda Zirvesine katıldılar

06082019/asdasdasdasd.jpeg

Çankırı Tüm Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ÇANAPDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Fikri Çavuşoğlu yönetim kurulu üyesi Turgay Kalaycıoğlu ile birlikte İstanbul’da gerçekleşen Dünya Helal Gıda Zirvesine Katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan başkan Çavuşoğlu şunları söyledi: “Yenilikçi ve atılımcı bir düşünce ile Aşçılık ve Pastacılık Sanatına hizmet etmek için gönülden ve karşılıksız çalışan aşçıların ve pastacıların birbirleri ile buluştuğu Çankırı Tüm Aşçılar ve Pastacılar derneğimiz (ÇANAPDER) koyduğu hedeflerde ve amaçlarda sapmadan ve yılmadan çalışmaya devam etmektedir. 2019 yılı itibariyle Çankırı’da faal olarak çalışan sektörün tamamını  kapsayan Çankırı’daki ya da Çankırılı olup mesleğini gurbette icra eden ustalarımızın bir araya gelmesi ve akabinde de  zeminden gelen gençlerinizin yoluna ışık tutmak yön vermek ve Çankırı’mızın yemek kültürünü tanıtmak için kurulmuş bir dernektir. ÇANAPDER olarak tek sloganımız her şey gönüllerinde evrenselliği yakalamış Çankırı için, her şey yüreğinden sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü eksik etmeyen Çankırı’mız için.”

Dünya Helal Gıda Zirvesine yurt dışından 400 aşçı yurt içinden 55 aşçılar derneği katıldı. Zirvede ÇANAPDER ekibi Çankırı yemeklerinin tanıtımını yaptı. 4 gün süren zirve sonuç bildirisi ile sona erdi.