30 11 2020

Futbolda meraklı bekleyiş

1074 Çankırıspor ve Kurşunlu Belediye Spor, federasyondan gelecek kararı bekliyor

kkkk/sporrrrrrrr.jpg

 

Koronavirüs pandemisi sonrasında futbola ara veren ülkelerde, son gelişmeler merakla bekleniyor. Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) ilimizi temsil eden 1074 Çankırıspor’a 3. Lig yolu açılma ihtimali ortaya çıkarken, Çankırı amatör kümede ise şampiyon olan Kurşunlu Belediyespor, düşme olmaması ihtimaline karşın, BAL’da mücadele etmek istiyor.

Liglerin durumu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Murat Sancak ile 2 ve 3. Lig Kulüp Başkanlarının yer aldığı video konferans toplantısından 1. Lig için beklendiği gibi devam kararı çıkarken 2. ve 3. Lig'de küme düşme olmayacağı kararının çıkabileceği öngörülüyor. Toplantının ardından liglerle ilgili olarak en temel senaryonun 12-13-14 Haziran'da başlayarak 26 Temmuz'da bitmesinin öngörüldüğü açıklandı. Kulüpler Birliği Başkanı ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, toplantının ardından açıklamalar yaptı. Sepil, toplantının faydalı geçtiğini söylemişti.

Kurşunlu Belediye Spor Kulübü Başkanı Zekeriya Kahraman, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, “Normal ligde şampiyon olduk, son gelişmelerde de BAL’da küme düşme kalkabilir. Çankırı’da da 2 takım BAL liginde yer alabilir. Biz geçen sene şampiyon olduğumuz için direk BAL’a çıkabiliriz. Herkes bu haberi bekliyor dört gözle. BAL ligindeki takımlarda düşmemeyi, lider olanlar 3. Lige çıkmayı bekliyor, herkesin, tüm ülkenin bir beklentisi var.” dedi.

BAL ligi ile ilgili belirsizlik sürerken 1074 Çankırıspor ve Kurşunlu Belediye Spor, gelişmeleri yakından takip ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yarın sabah saat 10:00'da toplantı gerçekleştirecek ve akabinde TFF Başkanı Nihat Özdemir saat 14:00'te açıklama yapacak.