04 06 2020

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Çankırı’da

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez komşu ilimiz Kastamonu’da çeşitli inceleme ve temaslarda bulunduktan sonra Ankara’ya dönüşünde ilimizi ziyaret ederek Adalet ve Kalkınma Partisi Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

28022019/4.JPG

Seçim Koordinasyon Merkezi önünde Vali Hamdi Bilge Aktaş, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ve partililer tarafından karşılanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez sıcak ve coşkulu karşılamalarından dolayı Çankırılılara teşekkür etti.

“Bugün az önce komşu ilimiz Kastamonu’da bazı temaslarımız incelemelerimiz oldu.” Diyerek sözlerine başlayan Bakan Dönmez, “Dönüşte de hem Grup Başkanvekilimiz hem il Başkanımız özellikle hiç olmazsa birlikte çay içelim sohbet edelim davetini kıramadık. Çankırı’ya borcumuz var, Çankırı’yı seviyoruz çünkü Çankırı son 16 yılda AK Parti’ye ve Genel Başkanımıza desteğini her seçimde gösterdi ilimiz, şehrimiz bu sevgiyi karşılıksız bırakamayız. Hem hükümetimizin hizmetleri hem de yerel yönetimlerin hizmetleriyle Çankırı’ya olan borcumuzu ödemek bizim boynumuzun borcudur.” dedi. 

Çankırı’nın enerji açısından da oldukça şanslı bir il olduğunun altını çizen Bakan Dönmez, “Zaten Elektrik gitmeyen köyümüz mahallemiz yok. Doğalgazda da çevre illere göre çok daha şanslı bir ilimiz. Doğalgaz da yine Çankırı özellikle AK Parti hükümetleri zamanında tanıştı. Yıl sonu itibariyle Çankırı’nın da içerisinde olduğu tam 81 ilimize doğalgazımızı götürmüş olduk.” şeklinde konuştu.

Doğalgazsız il kalmayacağına vurgu yapan Bakan Dönmez, “Sayın Cumhurbaşkanımız Batı’da ne varsa Doğu’da da o olacak talimatıyla, direktifiyle bizlere hedef gösterdi bu hedefi de yerine getirebilmek için canla başla ekibimiz özel kamu ayrımı yapmaksızın herkes canla başla çalışıyor. Şuan itibariyle nüfusumuzun yüzde 62’si doğalgaz kullanır hale geldi yüzde 70’i de erişebilir durumda. Bu ölçekte bir ülkede Avrupa ile kıyasladığımızda dahil bu yoğunluğa bir çok Avrupa ülkesinde bile rastlamak mümkün değil. Buda aslında şunu gösteriyor inanınca başaramayacağınız bir şey yok.” ifadelerine yer verdi. 

Yerel seçimlerde AK Parti’nin koymuş olduğu 15’te 15 hedefinden bahseden Bakan Dönmez, “Çankırı kendisine güzel bir hedef koymuş. İnşallah o hedefi tutturacak buna inancımız tam 15’de 15 yapacak ondan sonra da bizden ne isterse onu yapmak için çaba göstereceğiz.” dedi.

“Biz şuna inanıyoruz ulusal kalkınma yerel kalkınmadan başlar.” diyerek konuşmasına devam eden Bakan Dönmez, “Ulusal kalkınma planlarımız yerel kalkınma planlarıyla uyumlu olursa aynı hizmet treninde, kervanında yerimizi alırsak Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023’e aynı heyecanla birlikte yol alacağız. Ülke zor günlerden geçiyor ama vatandaşımız ne olup olmadığının farkında. Hem içeride hem dışarıda bir takım tuzaklar kuruluyor bunun farkındayız. Siz Cumhurbaşkanımızın arkasında dik durduğunuz müddetçe biz yedi düvel bir araya gelse eğilmeyeceğiz dik durmaya devam edeceğiz ama dikleşmeyeceğiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle hepinizi selamlıyorum. Hayırlı geceler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e teşekkürlerini ileterek konuşmasına başlayan Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Celal Kaman, “Programının yoğunluğunda bize de vakit ayırdığınız için ayrıca Çankırı teşkilatı ve Çankırılı hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. İlimiz 31 Mart Yerel Seçimlerine 2 Ocak itibariyle startımızı vermiş bulunduk ve her geçen gün çalışmalarımızı daha da artırarak inşallah 31 Mart akşamı Sayın Cumhurbaşkanımıza ilimizde bulunan 15 belediyenin 15’inide alarak inşallah Sayın Cumhurbaşkanımı sevindirmek istiyoruz. Ben buradan tüm teşkilatlarım adına söz veriyorum Kadın Kollarımızdan Gençlik Kollarımıza Milletvekillerimizden Sandık Müşahitlerine kadar her biri inandılar inşallah diyoruz. Hem 15’de 15 Belediyeyi almak hem de Türkiye’de üçüncülüğümüzü taçlandırıp inşallah bu sefer şampiyon olalım diyoruz. Hedefimiz şampiyonluk.” dedi.