23 09 2021

Emniyet Müdürü isyan etti!

video/site3_1.jpg

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkmasının yasaklanmasının yanı sıra diğer vatandaşların da sokaklarda gezmesine İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy adeta isyan etti.

Çankırı genelinde gün içinde birçok defa cami ve belediye hoparlörlerinden anonslar edilerek ‘dışarı çıkmayın’ uyarısı yapılıyor. Polis araçlarından ise vatandaşlara zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın uyarısı yapılırken, vatandaşların bir kısmı bu uyarıları aldırış etmeden sokağa çıkması dikkat çekiyor. 

İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, bu duruma sessiz kalamadı ve sitemkar bir paylaşımda bulundu. Aksoy, “Biz teşkilat olarak her türlü önlemi almaya çalışıyoruz, elimizden ne gelirse yapıyoruz fakat üzülerek yazıyorum ki vatandaşımızda hiç duyarlılık yok, sanki her şey normalmiş gibi sokaktalar. Allah’ın insana bahşettiği en önemli özellikler akıl ve muhakeme etme yeteneğidir. Bizi bu kadar tedirgin eden vaziyetin, tedirgin etmediği insanların muhakemesini merak ediyorum. İhtiyacını karşılayan insan hemen evine döner, sokakta boş boş dolaşmaz.” ifadelerini kullandı.