23 09 2021

Dibek Çayırı Göl ve Rekreasyon projesi ödül aldı

KASIM 2020/DİBEK ÇAYIRI PROJE BİTMİŞ HALİ.png

Ilgaz Belediyesi tarafından yapımına devam edilen ve Ilgaz’a Turizm konusunda çağ atlatacak Böbrek Şeklindeki iki adet göl başta olmak üzere yöresel satış alanları, iskelesi gibi birçok konseptin bir arada olduğu yapılardan oluşan Dibek Çayırı Göl Ve Rekreasyon projesi, ülkemiz genelindeki tüm belediyelere hitap eden Kent ve Başkan Dergisi ödüllerine ülkemiz genelinde layık görülen 90 Belediyeden biri oldu.

 

Konuyla ilgili konuşan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Kent Başkan Ödül Töreni’ne katılarak ödülümüzü aldık. Bu geceyi onurlandıran herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

DİBEK ÇAYIRI GÖL VE REKREASYON ALANI PROJESİ NEDİR?

Çankırı iline bağlı Ilgaz ilçesinde E80 karayolu üzerinde yapılına devam edilen bu proje iki adet böbrek şeklinde gölden oluşan ve etrafında yöresel satış alanları, turizm çarşısı, değirmenleri, iskelesi olan bir mesire ve dinlenme alanı olarak tasarlanmaktadır. E80 karayolunun yanında olan bu proje 15-20 milyon lira arası bir başlangıç maliyetiyle yapımına devam edilen ve 4 milyon aracın geçtiği, 7 ülkeye ve 21 ile açılan bir projedir. Ilgaz Turizmine ve Ilgaz’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.