03 08 2021

Çilhan, güven tazeledi

KASIM 2020/IMG_8350.JPG

AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanlığı 6. İl Kongresi dün gerçekleştirildi. Tek listenin yer aldığı kongre sonrasında mevcut başkan Melike Çilhan delegelerin oylarıyla yeniden AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu, milletvekili Salim Çivitcioğlu ve Asuman Erdoğan, AK Pati Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ümmü Gülsüm Ümütlü, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, eski belediye başkanı İrfan Dinç, İlçe belediye başkanları ve delegeler katıldı.

Divan başkanlığının oluşturulması ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan,  “AK Parti’nin gücü milletimizin derdiyle dertlenip, halka hizmeti Hakk’a hizmet bilme düsturundan gelmektedir” dedi.

2500 yeni üyenin kayıt edildiğini de dile getiren Çilhan, “Çankırı Ak Parti Kadın Kolları olarak 11 İlçe, 3 Belde, 95 Mahalle, 371 Köy Başkanlarımız ve Yönetimleri ile birlikte 2020 yılında Gönül Seferberliği çalışması kapsamında 2500 yeni üye kaydı gerçekleştirerek Kadın Üye sayımızı 15.400’e yükselttik. Gelinen bu durumda, Çankırı Ak Parti Teşkilatının %45’ni Kadınlarımız oluşturmaktadır. Mevcut 736 sandığımıza her sandıkta 3 Kadın Üyemiz olacak şekilde Sandık Yönetim Kurullarımızı oluşturma çalışmalarına başladık.  2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize de hep birlikte inşallah erişeceğiz” dedi.

Uzun bir aradan sonra yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek konuşmasına başlayan milletvekili Salim Çivitcioğlu, partiye emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bugün çok mutluyum. Herkes burada. Bu partiye, bu davaya, Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkan herkes burada. Tüm kadınlarımıza çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Yakın zamanda il kongremiz olacak. Yeni bir heyecan yeni bir kan tazelemeyle kaldığımız yerden işimize devam edeceğiz. ” dedi.  

“Bizler kadınları seçimden seçime hatırlanan bir oy deposu olarak hiçbir zaman görmedik” diyerek sözlerine başlayan İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “Türkiye genelinde olduğu gibi yerel yönetimler düzeyinde kadınlara en büyük değeri Ak Partili belediyeler vermiştir. Bunun en güzel  örneklerini 3 dönem başarılı bir şekilde yönettiğimiz Çankırı Belediyesinde bizler gösterdik.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu’nun da konuşması sonrasında seçimlere geçildi. Tek adayın yer aldığı kongre sonrasında Melike Çilhan delegelerin oylarıyla yeniden Çankırı AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.