19 05 2022

ÇFD, gençleri Çankırı’nın Yöneticileriyle buluşturuyor

2022 OCAK/IMG_8466.JPG

Çankırı Fenerbahçeliler Derneği, düzenleyeceği etkinlik ile lise ve üniversite gençlerini 2 ayrı programda Çankırı’nın yöneticileriyle buluşturacak.

Dernek binasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Çankırı Fenerbahçeliler Derneği Kurucu Başkanı Serdar Paşabeyoğlu, “Derneğimiz, geliştirdiği iki kademeli bu proje ile şehrimizde yaşayan gençlerimizi ilimizin yöneticileri ile bir araya getiriyor. İlk kademede Çankırı merkezde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı liselerimizin tamamından dengeli 200 kız ve erkek öğrencimizi, ikinci kademede Çankırı Karatekin Üniversitesi tüm fakültelerden dengeli 200 öğrencimizi pandemi kuralları çerçevesinde Valimiz Abdullah Ayaz, Milletvekilimiz Salim Çivitcioğlu, Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen ile buluşturuyoruz.” dedi.

Paşabeyoğlu, etkinliklerin gençlere olumlu katkılar yapacağını belirterek, “Proje amacı doğrultusunda mikrofonu talep eden gencimiz arzu ettiği yöneticimize arzu ettiği isteği, öneriyi veya herhangi bir konuda fikrini iletebiliyor. Şehrimizi yönetenler ile yönetilen gençlerimizin oluşturacağı bu toplantı her iki tarafada fayda sağlayacaktır. Yönetilenler karşılarında engelsiz yöneticileri ile muhatap olma fırsatını yakalayacak, yöneticilerde geleceğimiz olan gençlerimizin gözünden ifade edilen konulardan çıkarım yapma fırsatı yakalayacaktır. Gençlerimizin araştırma, öğrenme, sorgulama, ifade etme, kayıtsız kalmama, iradelerini ortaya koyma yetilerini geliştireceğine inanarak bu projeyi geliştirmiş bulunmaktayız. Aynı zamanda çalıştayımız gençlerimize kendilerini toplulukta rahatlıkla ifade etmelerini geliştirecek ortamı hazırlayacaktır. Özgüvenlerini tesis etmede müsbet katkı sağlayacaktır.  Bu çerçevede konuyu yöneticilerimiz ve birim müdürlerimiz ile görüşüp desteklerini aldık. T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün desteği ile 2022 yılında ortak bir takvime sadık kalarak ivedilikle moderatörlüğünü de üstleneceğimiz projemizi hayata geçirmek arzusundayız.” diye konuştu.