24 09 2020

Çelik’ten Çakır’a sert yanıt!  

06082019/celik cevap_1.JPG

 

AK Parti İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, MHP İl Başkanı Hasan Çakır’ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımı sert bir dille eleştirdi. Çelik, “Bu söylemler cumhur ittifakına aykırı söylemlerdir. Bu sözleri kabul etmiyoruz, aynen il başkanına iade ediyoruz.” dedi.

AK Parti İl Başkanlığında dün halk günü buluşmasının ardından basın toplantısı gerçekleştirildi. Çelik burada gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. MHP İl Başkanı Hasan Çakır’ın sosyal medya üzerinden “Çankırı'da MHP Gümbür Gümbür Geliyor!...” başlığıyla yaptığı açıklamasına yanıt veren AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, “Bu konuya dün vakıf olduk. Oradaki ithamlar bizi ilgilendirmiyor. Kendi iç meseleleri. Biz birer il başkanıyız. Cumhur ittifakına tabi il başkanlarıyız. Konuşmalarımızda dikkatli olmalıyız. Söylemlerin cumhur ittifakına uygun olması gerekiyor. Bu söylemler, Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin ülkemiz için kurduğu cumhur ittifakına aykırı bir söylem. Bu beyanlar MHP’nin değil, il başkanının kendi düşüncelerini kastediyordur. Bu sözleri kabul etmiyoruz, aynen il başkanına iade ediyoruz.” dedi.

Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“MHP yerelde iktidarda. Onlardan, kendi belediyeleri neler yapacak, neleri söz verip de yerine getiremedikleri, yapmadıkları konularıyla ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz. Biz sorumlular olarak basınımızın karşısındayız. Öncelikli olarak verilen sözlerin yerine getirilmesi, kendi icraatlarını takibi yönünde sayın il başkanına tavsiyede bulunuyoruz. Güç birliğinin yerel de de olmasını temenni ediyoruz.”