01 06 2020

Çankırı Müzesi’nde güçlendirme çalışmaları başlayacak

kkkk/02CANKIRI2.jpg

Uzun süredir kapalı olan tarihi Çankırı Müzesi binasında güçlendirme çalışmaları için ihalenin yakın zamanda yapılacağı belirtildi.

 

AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, sosyal medya hesabı üzerinden müjdelediği konu ile ilgili olarak, “Tarihimizin kalbi müzemiz kapılarını yeniden açıyor. Bu yıl ki Uluslararası Müzeler Günü’nü bir müjde ile kutluyoruz. 3 milyon 630 bin TL bedelle güçlendirme ihalesi yapılarak, yer teslim aşamasında olan ve en kısa sürede tamamlanması planlanan Çankırı Müzemizin güçlendirmesi yapılıp yeniden ziyaretçileriyle buluşacak. Kadim şehrimize hayırlı olsun.”

Çankırı’nın turizm noktasında en prestijli yerlerinden birisi olan Çankırı Müzesi, geçici olarak kapatıldığını 5 Temmuz 2019’da,  ilk defa bizim duyurmamızın ardından gündem olmuş, yetkililer binanın zemininde problem olduğunu ve yakın zamanda çalışmaların başlayacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayı içinde kapısına geçici bir kağıt ile ziyarete kapatıldığı bildirilen Çankırı tarihinin saklı hazinesi Müze binası ile ilgili olarak ihale sürecinin en kısa sürede tamamlanmasını ve çalışmaların bu yıl içinde bitirilmesini umut ediyoruz.