13 08 2020

Çankırı’da fuhuş operasyonu

Çankırı merkezde yapılan fuhuş operasyonunda yabancı uyruklu 2 kişi sınır dışı edildi.

06082019/5d7cd031d3806c22ac868590.jpg

Edinilen bilgiye göre Çankırı merkezde bir adreste fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine Çankırı Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon yapıldı. Suçüstü yapılan operasyonda yabancı uyruklu 2 kadın sınır dışı edildi.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle:

“İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce ilimizde Fuhşa Teşvik, Aracılık veya Zorlama olayının meydana geldiği bilgisi doğrultusunda Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince planlı ve takipli olarak yapılan operasyonda bir adrese yapılan baskında, Kırgızistan uyruklu B.G ve A.S. isimli bayan şahıslar suçüstü yapılmak suretiyle yakalanmış ve Fuhşa Teşvik Aracılık veya Zorlama suçundan haklarında işlem yapılmıştır.

Kırgızistan Uyruklu B.G ve A.S. isimli bayan şahıslar Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğüne teslim edilerek sınır dışı edilmişlerdir.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında, suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.”