27 11 2020

Çankırı'da 8 kişi tutuklandı

Çankırı’da hakkında yakalama emri bulunan 8 şahıs tutuklandı. Şahıslar Çankırı cezaevine gönderildi.

06082019/2sitee.jpg

İl Emniyet Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Büro Amirliği’nden yapılan açıklama şöyle:

“Kamu Düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması büyük önem arz etmektedir. Kolluk birimleri, kanunun kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkânları da kullanarak bu konudaki çalışmalarını kesintisiz olarak gerçekleştirmektedir.

Aranan şahısların yakalanmasında etkinliğin artırılması ve süratle Adalete teslim edilmelerinin sağlanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; Türkiye genelinde Aranan Şahıslara yönelik eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında İlimiz merkezinde 14 ekip 40 personelin katılımı ile Çankırı Sulh Ceza Hâkimliğinden alınan arama kararı sonucunda asayiş suçları başta olmak üzere hakkında yakalama emri bulunan şahısların adreslerine yönelik operasyonlar yapılmış, yapılan operasyon sonucu ilimiz merkezinde 14 şahıs yakalamış ve Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Adli makamlara sevki yapılmış, 8 şahıs tutuklanarak Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Ayrıca belirtilen Operasyon kapsamında Ilgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 2 şahıs yakalanmış, şahıslar gerekli işlemlerin ardından adliyeye sevki yapılmış olup,2 şahıs tutuklanarak Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacı ile önleyici ve adli kolluk tedbirleri kapsamında suç ve suçluyla mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalar devam etmektedir.”