06 07 2022

Çankırı Belediyesi’nden 15 yıl sonra ÜÇ HİLAL SALLANDIRILDI

Milliyetçi Hareket Partisi 15 yıl sonra yeniden Çankırı Belediyesini kazandı. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonrasında Çankırı Belediyesi el değiştirdi. MHP'nin Çankırı Belediye Başkan adayı İsmail Hakkı esen yapılan seçimler sonrasında Çankırı Belediye Başkanlığı'na seçildi.

01042019/9.JPG

Gerçekleştirilen seçim sonrasında Çankırı Belediyesi önünden vatandaşlara seslenen İsmail Hakkı Esen,  "Bu görüntüyü 15 yıl bekledik" dedi.

Esen'in konuşması öncesinde partililer Çankırı Belediyesine 3 hilalli bayrağı astı. Belediye binasına 3 hilalin asılması sonrasında başta İsmail Hakkı Esen olmak üzere bir çok partili göz yaşlarına hakim olamadı.

Okunan İstiklal Marşı'nın arkasında partililere ve vatandaşlara seslenen Esen, "  Tam 15 yıl oldu, bu tabloyu özlemiştik. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

" 1 Aralıkta yola çıktığımızda çoğu inanmamıştı bize. Ama ben inanmıştım" diyen Esen,  "Bu seçimi alacağız demiştik, bazıları dalga geçmişti bizimle. Çünkü çok halisane bir niyetle yola çıktık. Beytül mala şehrül emin olacağız diye yola çıktık. Allaha nasıl inandıysak kurana nasıl inandıysak kazanacağımıza da o denli inandık. 15 yıl sonra kalenin burçlarına 3 hilali dikeceğimizi söyledik kaleden belediyeden sallandıracağımızı söyledik, inanmadılar. İnanmış Kürşat'ın 40 çerisi gibi çıktık yola. Sizlerle Çankırı’yla gönül birliği yaptık ortak akıl ortak kararla kazanacağız dedik, Allaha şükürler olsun bu tabloyu herkes görsün. İşte Çankırı'nın Çankırılı evlatları burada" dedi.

"Dedik ki rozeti çıkaracağız. Allah şahit olsun ki çıkaracağız" diyen Esen, "Ben ülkücü bir kardeşinizim. Ülkücülüğümden duruşumdan hiç taviz vermedim bugüne kadar. Ama dedik ki Çankırı milliyetçisi olacağız. Bugün her türlü siyasi partiyi de kucaklayacağız dedik bu niyetle yola çıktık rabbim gönlümüze göre verdi. Bu kalabalığı burada toplama şerefine nail etti bizi. Allaha şükürler olsun" dedi.

Partileri taşkınlık yapmamaları konusunda da uyaran Esen, "Bundan sonra da eğlenebilirsiniz. Halay çekebilirsiniz ama sizden ricam ne olur bizlere yakışır bir şekilde eğlenelim. Çünkü bir taraf kazandı aslında Çankırı kazandı şu anda ama üzülen arkadaşlarımız olacak onlara da saygı duymamız lazım çünkü 15 yıl çok bekledik 15 yıl" dedi.

Seçimin huzurlu bir şekilde geçtiğini de aktaran Esen, "Birbirimizi kırmadan, üzmeden çok güzel bir seçim süreci geçirdik. Bütün siyasi partiler diğer siyasi parti mensupları seçmeni hakikaten huzurlu bir seçim geçirdik. Diğer siyasi partideki yöneticilerimizi adaylarımızı teşkilatları buradan tebrik ediyorum. Çankırı'ya yakışır bir seçim oldu" dedi.

"Çankırı'nın şampiyonları işte burada" diyen Esen, " Yalnız şu söze takmıştım ben.' Şampiyon, şampiyon, şampiyon' İşte şampiyonlar burada. Biz seçime 13 bin 500 oy geriden başladık. Kimse inanmamıştı bize. Allaha hamd olsun kazananı kaybedeni yok Çankırı kazanmıştır. Diğer teşkilatları da siyasi partilerimizi de buradan tebrik ediyorum. Özellikle güvenlik güçlerimize saygı duyuyorum. Haklarını helal etsinler. 4 aylık süreçte belki onları yorduk." dedi

Diğer adayların projelerini de hayata geçireceklerini dile getiren Esen, " Biz projelerimizi gerçekleştirdikten sonra onların projelerini de yapmak için söz vermiştik. Yine sözümüzdeyiz. Sözümüz söz. Ülkücü hareketin değil, milliyetçi hareketin değil tüm Çankırı'nın adayı olarak çıkmıştık bu yola. İnanmış arkadaşlarımız inanmış teşkilatımızla sayın genel başkanımız devlet bahçeli de bize inanmıştı. Allah ondan da razı olsun. Biz onu mahcup etmedik, alnımız dik olarak gideceğiz genel başkanımıza. Çankırı'nın milletvekili olmaya söz veriyorum. Hiç kimseyi ötelemeden itelemeden birilerinin yaptığı gibi birilerinin bizleri ötelediği, itelediği gibi biz yapmayacağız. Bundan emin olsunlar. Biz Çankırı'nın belediye başkanı olacağız. Eğer adaletli bir yönetim gösteremezsek eğer düzgün bir yönetim gösteremezsek eğer hakkaniyetli bir yönetim gösteremezsek gök girsin kızıl çıksın" dedi.