23 09 2021

ÇAKÜ’den orman yangınları için “1074 fidan bağışı”

galeri/1319592.jpg

Ülke genelindeki orman yangınlarında zarar gören alanların yeniden yeşertilmesi için fidan bağışı kampanyası başlatıldı. “Doğaya Nefes Ol, Her Öğrenci Bir Fidan” adıyla başlatılan kampanyada Çankırı Karatekin Üniversitesi 1074 fidan bağışında bulundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi, ülkemizde son günlerde meydana gelen yangınlara duyarsız kalmayarak fidan bağışında bulundu. 1074 fidan bağışında bulunduklarını sosyal medya hesabından duyuran Çankırı Karatekin Üniversitesi, Bartın Üniversitesi’ne de fidan kampanyasına katılması için davette bulundu.

Üniversitenin yaptığı paylaşımda, “Yanan ormanlarımızın yerine daha fazlasını dikmek için Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak 1074 fidan bağışlıyoruz. Şimdi sıra sizde. Var mısınız Bartın Üniversitesi?” denildi.

Bartın Üniversitesi ise Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin yaptığı fidan bağışı çağrısına kayıtsız kalmayarak, “Umudun olduğu her toprak yeniden yeşerir. Çankırı Karatekin Üniversitesi'nin 1074 fidan bağışına 2023 fidan ile karşılık veriyoruz. Şimdi sıra sizde Yozgat Bozok Üniversitesi” şeklinde yanıt verdi.