13 08 2020

Boks şampiyonası sona erdi

ÇANKIRI'da Türkiye Boks Federasyonu tarafından organize edilen genç, yıldız ve üst minik kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası sona erdi.

06082019/02cankırı2.jpg

Çankırı’da, 55 farklı ilden yaklaşık 600 sporcunun katılımıyla 27 Ocak’ta başlayan şampiyona Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda yapılan final müsabakalarıyla sona erdi.

Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Fuat Alpraslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonanın Çankırı’da başarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Asbaşkan Alpraslan, “Genç, yıldız ve üst minik kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nı Çankırı’ya verdiğimiz için gerçekten de çok mutluyuz. Kendimizi kendi evimizde gibi hissettik. Üst düzey yöneticiler olsun, bürokratlar olsun, herkesin spora verdiği önemi gördük. Buda bizim için çok olumlu yansıdı. Sporcularımız, antrenörlerimiz, hakemlerimiz gerçekten çok mutlu ayrıldılar. Çankırı’ya daha güzel organizasyonlar vereceğimizin sözünü verdik ki Çankırı bunu hak ediyor. Çankırı’da, samimiyeti, sıcaklığı gördük. Anadolu kültürünü kaybetmemiş bir Çankırı gördük.” dedi.

Alpraslan son olarak turnuvaya katılan tüm sporcuları kutladı.

Yıldız Bayan Boks Milli Takım Başantrenörü ve Çankırı Orta İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Çınar, “55 ilden 600 sporcuyu burada misafir ettik. Bu şampiyonada da biz bütün misafirlere elimizden gelen Çankırı misafirperverlik örneğini gösterdik. Müsabakalar çok güzel geçti. Farklı sonuçlarda oldu Avrupa şampiyonu bir sporcumuz elendi. Buradan Avrupa ve dünya şampiyonasına gidecek sporcular artık en iyi şekilde ülkemizi temsil edecekler. Bizlere destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Gençler 51 kilogram kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Gamze Soğuksu, çok zorlu rakiplerle karşılaştığını belirterek, “3 kez Türkiye şampiyonu oldum. Bu turnuvada 51 kilogramda Türkiye şampiyonu oldum. Çok zor rakiplerim vardı. Hedefim Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluğu. İnşallah Allah nasip eder. Destek olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Gençler 81 kilogramda kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Senanur Kocaoğlu ise kariyerinde 8 Türkiye şampiyonluğu bulunduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Bu turnuva 8. Türkiye şampiyonluğum. Hem boks hem kick boks yapıyorum. 2 ay önce kick boksta Türkiye şampiyonu oldum. İlerde Avrupa ve dünyada ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim. İnşallah Avrupa şampiyonu, dünya şampiyonu olacağım. Bana destek olan, çalıştıran hocalarıma ve her zaman destekçim olan aileme teşekkür ediyorum.”

Şampiyonada dereceye giren sporculara madalyaları Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Fuat Alpraslan ve protokol üyeleri tarafından verildi.

 

 

(Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Fuat Alpraslan (solda), Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Mehmet Genç sağda)

 (Yıldız Bayan Boks Milli Takım Başantrenörü ve Çankırı Orta İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Çınar)