24 09 2020

Binali Yıldırım Çankırı'da

AK Parti İzmir Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Çankırı'da dünürü Mehmet Karaman'ın amcası Avukat İsmail Hakkı Karaman'ın cenaze törenine katıldı.

06082019/19CANKIRI3.jpg

Çankırı Barosu'na kayıtlı avukatlardan İsmail Hakkı Karaman, yaşlılığa bağlı olarak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Karaman için Çankırı Ahmet Yesevi Camisi'nde ikindi namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Törene AK Parti İzmir Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Vali Vekili Abdullah Aslaner, Belediye Başkan Vekili Mehmet Filiz, Çankırı Baro Başkanı Erkan Köroğlu, daire amirleri, avukatlar ve Karaman ailesinin yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Yıldırım, cenaze namazının ardından İsmail Hakkı Karaman'ın oğlu Ali Okan Karaman'a taziyelerini iletti. Daha sonra İsmail Hakkı Karaman'ın cenazesi, Binali Yıldırım'ın da omuz vermesiyle cenaze aracına kadar taşındı. 

Karaman, Çankırı Merkez Sarıbaba Aile Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze töreninin ardından kent meydanında esnaf ziyaretinde bulunan Yıldırım, daha sonra kentten ayrıldı.