01 06 2020

Belediye kurban kesti

kkkk/06CANKIRI2.jpg

Çankırı Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının defi için kurban kesti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, kesilen kurbanın ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını belirtti.

Çankırı’da koronavirüs tehdidine karşı şehirde etkili bir mücadele yürütmeye devam eden Çankırı Belediyesi, salgının ülkemizden ve tüm dünyadan yok olması için kurban kesti. Belediye mezbahada gerçekleşen kesim işleminin ardından etlerin paketlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı bildirildi.

Kesim işlemini dualarla gerçekleştiren Başkan Esen ve ekibi, koronavirüs salgınının en kısa sürede bitmesi temennisinde bulundu. Esen, “Sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımızın başında gecesini gündüzüne katıyor. Bizler de onların mücadelesine etkili bir şekilde destek olabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sağlık Bakanlığımızın “Evde Kal” çağrısına vatandaşlarımızın riayet etmesinin çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Ülkemizin bu beladan, böylesine sinsice ilerleyen bir hastalıktan bir an evvel kurtulmasını temenni ediyoruz. Kurbanımızı kestik, duamızı ettik. Allah kabul eylesin inşallah.” dedi.