06 07 2022

Başkan Esen: 2022, proje yılı olacak

2022 OCAK/IMG_1017 - Kopya.JPG

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen 2022 yılının proje yılı olacağını açıkladı.

Yapraklı yolu üzeri, Tuzlu Bağları mevkiinde faaliyete geçecek olan, İç Anadolu’nun en büyüğü olma özelliğini taşıyacak Çankırı Belediyesi Modern Hayvan Pazarı’nın temeli atıldı.

Törende konuşan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, tesisle ilgili bilgi verdikten sonra, bu yıl hayata geçirmeyi planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Esen, “Halka hizmetin hakka hizmet olduğunu biliyoruz. Bu inançla hizmetlerimize devam ediyoruz. Yakın zamanda açılışlarını yapacağımız yerler de var. Tatlıçay, sosyal tesis ve engelli merkezi, araştırma merkezi ve belediye aile çay bahçesi, belediyemizin giriş katı, Devlet Bahçeli Parkı ve TCDD Açık Hava Müzesi. Alt yapıya da start verdik, 24 ay süresi var.” dedi.

Kucaklama taşı kavşağının bu yıl içinde yapılacağını belirten Esen, şöyle devam etti: “Bu yıl kucaklama taşı alt üst geçiş bitecek. 3 ay gibi süre tuttuk bunda. 2. GES projemizin ihalesine çıkıyoruz. Yeni itfaiye binasının ihalesini yaptık. İnşallah 3 aya kadar ora da bitecek. Kent meydanı zemin hazırlığını yapacağız. Bu yıl bitiremezsek inşallah seneye bitireceğiz. Alparslan Türkeş Parkına başladık. Büyük Cami önü otopark ve meydan projesinin ihalesini yaptık. İnşallah imalatına başlıyoruz. Tuz mağarasını çok farklı proje olduğu için projede sıkıntılar yaşadık ama onu da aştık. Onun da imalatına başlıyoruz. Kısacası daha önce de ifade ettiğim gibi 2022 yılı bizim için büyük projelerin yılı olacak. Temel atma ve açılış törenlerinde de bir araya geleceğiz.

İnşallah Ağustos ayı sonunda uluslararası bir festival yapacağız. Çalışmaları sürüyor. Bunlar bir ekip işi, emeği geçen başkan yardımcılarım, müdürlerim, güvenlik görevlim, kazmayı sallayan personelime kadar hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlerden desteğini esirgemeyen Çankırılı hemşehrilerime de şükranlarımı sunuyorum.”

(Kucaklama taşı projesi)