16 06 2021

Aydın, Birlik Spor ile buluştu

AĞUSTOS 2020/IMG_7375.JPG

Dünya Kıtalar Arası ve Avrupa orta sıklet boks şampiyonu, Türkiye Boks Federasyonu başkanlığına aday olan  Selçuk Aydın, Çankırı’ya geldi. Çankırı Birlik Spor Kulübü’nün daveti ile Cumartesi günü ilimize gelen Selçuk Aydın, Çayyolu Kafede kulüp yöneticileri ile bir araya gelerek malzeme yardımında bulundu.

Bu yıl içinde Çankırı Birlik Spor Kulübü’nü kurduklarını dile getirerek konuşmasına başlayan kulüp başkanı Talip Dönmez, “Gücümüz yettiğince spora katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

“Bizim oy kullanma hakkımız yok. Bu bir gönül işidir” diyen Dönmez, “Bu tamamen sporcularımıza yapılan bir yardımdır. Türk boksunda önemli yeri olan Çankırı’mızda, Birlik Spor Kulübünün davetlisi olarak sizlerle buluşma imkanı bulduk. Türkiye Boks camiamızdaki başarı puanında bariz bir düşüş yaşanması, birlik ve beraberliğin azalması nedeniyle birilerinin elini taşın altına koyması gerekiyordu. Camiamızın teveccühü ile ben Türkiye Boks camiasını eski günlerde olduğu gibi tekrar bir aile ruhuyla bir araya getirmeyi hedefliyorum. Yıllardır kazandığım tecrübeyi gelecek kuşaklara aktarmak ve tekrar dünyada Türk sporcularının söz sahibi olduğunu göstermek istiyoruz” dedi.

“Biz bu işin içinden mutfağından geliyoruz” diyen Aydın,  “Ben size baktığımda zaten neye ihtiyacınız olduğunu biliyorum. Biz bunlara cevap vermek için yola çıktık. Ekip ruhuyla Türk Boksuna bir şeyler kazandırmak istiyoruz. Ben bu yola boks federasyonu başkanlığı için değil, camiamızın sorunlarına çözüm üretmek için ve benden beklentilerine cevap vermek için bu yola çıktım” dedi.

Gerçekleştirilen programa katılan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç’ta spor ve sporcuya her zaman destek ve katkı sağladıklarını dile getirdi.