30 11 2020

ATA’YA SAYGI

AĞUSTOS 2020/IMG_8217m.JPG

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete yolculuğunun 82’nci yıl dönümü sebebiyle saatler 09:05'i gösterdiğinde tüm Türkiye'de ve ilimizde hayat durdu. Kimi vatandaşlar otomobillerden inerek, kimileri ise evlerinin balkonlarında saygı duruşunda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ilimizde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle anıldı.  Etkinliklere Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkan Vekili Nurettin Özaslan, Baro Başkanı Erkan Köroğlu, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Siyasi parti il temsilcileri, şehit ve gazi derneklerinin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikler kapsamında sabah saat 08.55’te Anıt alanında Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenk sunuldu. Ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşu gerçekleştirildi.

Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde Atatürk Fotoğrafları sergisinin açılışını yapan Vali Ayaz ve beraberindekiler daha sonra 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen anma programına katıldı.

Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri gün içinde diğer çeşitli programlarla devam etti.