10 08 2020

Akbaşoğlu yoğun bakımda

HAZİRAN 2020/2747223_810x458.jpg

AK Parti grubundan, Grup Başkanı Naci Bostancı'nın yakın çalışma ekibinden üç kişide koronavirüs tespit edilmesiyle önce AK Parti Grubu alarma geçirildi. Toplamda 11 çalışanda koronavirüs tespit edilirken Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da testi pozitif çıktıktan sonra tedaviye alındı. Ancak tedavi sırasında özellikle nefes alma probleminden dolayı ciddileşen Akbaşoğlu yoğun bakıma alındı.

Akbaşoğlu, 1 Temmuz'dan bu yana hastanede ilaç tedavisi görüyordu. Edinilen bilgiye göre Akbaşoğlu tedaviye beklenen yanıtını vermedi. Aynı zamanda uyku apnesi rahatsızlığı olan Akbaşoğlu bunun üzerine solunum sorununu düzelmek için yoğun bakıma alındı. 52 yaşındaki Akbaşoğlu'nun tedavisi sürüyor. Meclis'te aralarında 5 milletvekilinin de bulunduğu 37 virüs vakası tespit edilmişti.  

Akbaşoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Rutin yaptırdığımız corona testlerinden sonuncusunun bugün pozitif çıkması üzerine gerekli tıbbi süreç başlatıldı. Elhamdülillah genel sağlık durumum iyi. Bu vesile ile geçmiş olsun dileklerini ileten tüm dostlara samimi teşekkürlerimi iletir, özellikle dualarınızı istirham ederim." ifadelerine yer vermişti.