06 07 2022

3 puan aldık

1074 Çankırıspor, konuk ettiği Niksar Belediyespor’u 1-0 mağlup ederek 3 puan aldı.

06082019/site4_1.jpg

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 4. Grupta mücadele eden temsilcimiz 1074 Çankırıspor, evinde Niksar Belediyespor’u konuk etti. Temsilcimiz mücadeleden Semih Kurtulmuş’un kafa vuruşu ile bulduğu golle rakibini 1-0 mağlup etti.

Temsilcimiz 1074 Çankırıspor ligin 10. Haftasında Niksar Belediyespor’u konuk etti. Önceki gün teknik direktör Fahri Aytaç ve yardımcı antrenörlerin ayrılmasından dolayı takımın başında yöneticilerden Ali Bayır yer aldı. Her iki takım sahaya ellerinde “Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir” pankartı ile çıktı.

Mücadelede tutuk bir oyun sergileyen temsilcimiz ilk yarım saat etkili olamadı.

Maçın 39. Dakikasında kullandığımız kornerde iyi bir kafa vuruşu yapan Semih Kurtulmuş, topu ağlara gönderdi. Rakip takım oyuncu ve yedek kulübesinin topun çizgiyi geçmediği yönünde uzun itirazlarına rağmen maçın hakemi meşin yuvarlağın ağlarla buluştuğuna hükmetti ve golü verdi. Maçın ilk yarısı temsilcimizin 1-0’lık üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci devrede rakibin oyuna ortak olmasını engelleyen temsilcimiz zor da olsa kazanmayı bildi ve hanesine 3 puan yazdırdı.

Bu sonuçla 1074 Çankırıspor’umuz 16 puanla 4. Sıraya yükseldi. Rakip takım Niksar Belediyespor ise 12 puanla 8. Sırada yer aldı.

Temsilcimiz ligin 11. Haftasında deplasmanda Merzifonspor ile karşılaşacak. (01.12.2019 saat 14:00)

1074 ÇANKIRISPOR: Emrullah Avaşar, Oğuzhan Öztürk, Burak Kurttekin, Semih Kurtulmuş, Burak Gençbay, Batınay Ak, A. Veli Akça, Ali Yakup, Oğuzcan Coşkun, Osman Nuri Çulfa, Oğuz Erdem

NİKSAR BELEDİYESPOR: Erhan Kuşkapan, Şükrü Topal, Burak Güven, Can Kıllı, Şükrü Canpolat, Ömer Faruk Kılıç, Furkan Pekşen,Hasan Gök, Hasan Gür, Mehmet Cem Kısa, Ömer Can Alpsoy.