01 06 2020

233 kişi uğurlandı, 43 kişi tedavi altında

kkkk/22CANKIRI3.jpg

ÇANKIRI'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında Kuveyt’ten getirilerek, yurda yerleştirilen 276 Türk vatandaşından 233’ü, 14 günlük karantina sonrası evlerine uğurlandı. 43 kişi ise tedbir amaçlı Çankırı Devlet Hastanesi’nde gözetim altında tutuluyor.

Kuveyt’te yaşayan 276 kişi, 14 gün önce uçakla Türkiye'ye getirilerek, Çankırı'da KYK'ya bağlı Emir Karatekin Yurdu'na yerleştirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamındaki 14 günlük karantinanın ardından 233 kişi, sağlık kontrolü sonrası 13 otobüsle evlerine gönderildi. 43 kişi ise, tedbir amaçlı Çankırı Devlet Hastanesi’nde gözetim altında bulunuyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürü Abdullah Özçelik, “Kuveyt’ten gelen misafirlerimizi de sıkıntısız bir şekilde uğurladık. Toplamda 276 kişi ağırlıyorduk. Hastanede tedavi altında olanlar hariç geriye kalanların hepsini uğurladık. Hiçbir sıkıntı yok hepsinin sağlık durumu iyi. Hastanede kalanlar tedbir amaçlı tutuluyor. Onlarda tedavilerinin ardından evlerine gönderilecek. Son gurubumuzu da sıkıntısız şekilde uğurlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadar Çankırı olarak 3 ayrı ülkeden gelen gruplarımızın tamamını sorunsuz bir şekilde evlerine uğurladık.” dedi.