12 04 2021

1074 Çankırıspor top başı yaptı

Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) ilimizi temsil edecek olan 1074 Çankırıspor, ilk antrenmanı yaparak yeni sezona başladı.

2021 subat/IMG_0450.JPG

Çankırı Atatürk Stadı’nda yönetim, teknik heyet ve futbolcular ilk antrenmanı gerçekleştirdi.

Antrenman öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan teknik direktör Harun Aydoslu, “Yeni sezon hayırlı olsun. Bugün başlıyoruz. Biraz pandemiden dolayı geç oldu ama inşallah sonu iyi olur. 19’una kadar burada kendi tesislerimizde sabah akşam günde çift idman olmak üzere yoğun bir şekilde çalışacağız. Yeni bir futbol takımı oluşturduk. Bunu oluştururken de buranın yapısını geçen seneden bildiğim için burayı temsil yeteneği iyi olan, karakterli, kişilikli, futbolculuk yeteneği üst düzey olan futbolculardan seçmeye çalıştık.” dedi.

Aydoslu, takım halinde hedeflerine odaklandıklarını aktararak, “Grubuz şimdi, sonra takım olacağız.  Takım olduktan sonra çok şey başaracağız. Takım olmak benim için çok çok önemli. Futbolcularıma da onu söyledim. Takım ruhu yarattığınız zaman başarıyı yüzde 50 yakalarsınız. Bizde en kısa zamanda iyi bir takım olacağız.” şeklinde konuştu.

BİZLERE SAHİP ÇIKIN

Çankırı’nın futbola aç ve daha üst ligleri hak ettiğini belirten Aydoslu, şöyle devam etti: “Bu şehir daha üst liglere layık. Şehrin geçmişinde de var. Futbola aç bir taraftar grubumuz, şehrimiz var ama şunu da çok net söylüyorum biraz daha bizim dışımızdaki kesimlerin bu işe sahip çıkması, bize destek olması lazım. Desteğe her zamankinden fazla ihtiyacımız var. Ben bu takımı iyi bir yere getirmek için varımı yoğumu ortaya koyacağım.  İnşallah Çankırı’da futbol tarihine futbolcularımızla birlikte güzel bir isim yazdırmak istiyorum. 

Şu anda 23 futbolcumuz burada, 1 tane izinli futbolcumuz var. Katılacaklar olacak aramıza. Onu ince eleyip sık dokuyoruz. Burayı özümseyen, benimseyen, tecrübeli ve yetenekli oyuncuları transfer komitemizle iş birliği içinde bütçemize göre kazandıracağız.”

Kulüp Başkanı Barbaros Özdemir de birlik beraberlik mesajları vererek, “Biz hep beraberiz. Çankırı’dan, Ankara’dan, İstanbul’dan çok farklı yerlerden gelen yönetici arkadaşlarımız var. Farklı memleketlerden Çankırı’da buluştuğumuz güçlü bir oluşum olacak inşallah. Hep beraber el birliği ile bu sene amaca ulaşmak istiyoruz. Taraftarımızın, halkımızın desteği ile. İnşallah bu sene emin adımlarla işe başlayacağız.” açıklamasında bulundu.