13 08 2020

1074 Çankırıspor, Aydoslu’ya emanet

1074 Çankırıspor’da Fahri Aytaç’tan boşalan teknik direktörlük görevine Harun Aydoslu getirildi.

06082019/bzm1 - Kopya.JPG

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grupta mücadele eden temsilcimizde, anlaşma sağlanan teknik direktör Harun Aydoslu için imza töreni düzenlendi.

1074 Çankırıspor As Başkanı Hakan Dereli’nin makamında gerçekleştirilen imza törenine kulüp başkanı Alaattin Arslan, yöneticiler, teknik direktör Harun Aydoslu ve yardımcı antrenörler katıldı.

1,5 yıllık anlaşma sağladıklarını açıklayan başkan Alaattin Arslan, sözleşme süresinin değil, samimiyetin, yürekliliğin çok daha önemli olduğunu söyledi.

Arslan, alt yapıya büyük önem verdiğini aktararak, “Hocamızla görüştük. Alt yapı olarak da büyük hizmetleri var. 1 yılda 350 genci Kırıkkalespor’un adı altında bunlara eğitim vermiş. Büyük bir iş. Benim de aslında yapmak istediğim hedeflerimden bir tanesi de bu. Çankırı’nın gençliğine önem verelim. O kadar süper lig takımları izliyoruz 1 tane Çankırılı sporcu yok. Binlerce profesyonel top oynayan oyuncu var ama neden bir tane Çankırılı olmasın. Bizim geçmek istediğimiz yol alt yapı.” dedi.

A takımına da büyük önem verdiklerini ifade eden Arslan, “Tabi ki üst yapı çok önemli. Üst yapı olmadan da olmuyor. Üst yapıyı hareketlendirelim, sonra alt yapı. Harun hocamız kendini ispatlamış hocadır. Bizi de, Çankırı’yı da kendi memleketi olarak görüyor. Eşi de Çankırılı. Hocamıza ısındık. İnşallah başaracağız. Hedefimiz bu sene üst sıralarda yer almak. Yönetim olarak bir şeyler yapıyoruz.  İnşallah sinerjimizi kaybetmeden devam etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

BENDEN DAHA İYİ YAPACAK VARSA İSTİFA EDERİM

Yöneticiliğin zor olduğunu, başkanlığı kendisinden daha iyi yapabileceğine inandığı birisine koltuğu devredebileceğini belirten Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizler hep vericiyiz, alıcı olmadık. Varsa bir tane daha Alaattin Arslan veya ‘ben bu işi daha iyi yapabilirim’ diyen varsa şu an itibaren bırakabilirim. Ben nefsi hareket içinde bulunmadım ve bulunmayacağım. Biz kulübümüze her zaman menfaat sağlıyoruz. Biz kendimize menfaat sağlamıyoruz. Ben zaten yorulduğumu beyan ediyorum. Kulüp başkanlığı zaten zor iş. Sezon başında ‘Sen olmazsan bizde olmayız’ diyen 7-8 yönetici arkadaşımız oldu. Bizde ‘böyle olmaz, hedefimiz var 3. Lige çıkacağız. Bu sene de mücadele edeceğiz’ dedik.

FAHRİ HOCA BİZİM CANIMIZ, CİĞERİMİZ

1074 Çankırıspor daima kalacaktır. Başkan, yönetici, antrenör, sporcu herkes değişebilir. Fahri hoca bu takımın doğmasında vardı. 883 gün bu takımın başarılı olması için elinden geleni yaptı. Onun bana istifasını sunmasında, ‘başkanım kan değişikliği takıma fayda sağlayacaktır’ demesiydi. Hedeften de biraz uzaklaşınca bana Fahri hoca da istifasını sundu.

Takımımıza güveniyorum, iyi bir takım kurduk. Yönetim olarak memleketimizin katkılarıyla beraber iyi bir takım kurduk. Fahri hoca bizim özümüz, canımız, ciğerimiz. Geçen maçtan sonra evinde ziyaret ettik. Onun takımı galip geldi ve galibiyeti ona armağan ettik. Bu saatten sonra direksiyonun başına Harun hocamız geçti, bundan sonra böyle devam edeceğiz.

1074 Çankırıspor ile 1,5 yıllık sözleşme imzalayan başarılı antrenör Harun Aydoslu da heyecanlı olduğunu ve takım ile büyük işler yapacağının sinyallerini verdi.

1074 ÇANKIRISPOR ANTRENÖRLÜĞÜ ONURLU BİR GÖREVDİR

Aydoslu, kendisine bu göreve layık gören başkan Arslan ve yönetime teşekkür ederek, “Bu birlikteliğin öncelikle 1074 Çankırıspor’umuza yönetimimize bizlere şehre hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere güvenerek bu görevi veren başta sayın başkanımız olmak üzere yönetimimize teşekkür ediyoruz.  1074 Çankırıspor antrenörlüğü onurlu bir görevdir. Bende bu görevi layıkıyla yapmak için çalışacağım. Çankırı’yı tanıyorum, biliyorum. Potansiyeli olan bir şehir. Şehrin takımının profesyonel ligde olmasını bende çok istiyorum.” açıklamasında bulundu.

BAŞKANIMIZIN AÇIKLAMALARI BENİ ÇOK ETKİLEDİ

Aydoslu, 1074 Çankırıspor tercihinde başkan Arslan’ın büyük etkisi olduğunu ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Başkanımızın projeleri, söylemleri beni çok etkiledi. Yönetimimiz de çok genç. Şehre sahip çıkan insanlar. Bizde, Çankırıspor’un futbol tarihinde ismimizin başarıyla anılmasını istiyoruz. Bilgi, birikim, donamımızın buna yeterli olduğuna inanıyorum. Beklentim bu şehrin mülki amirlerinden, idarecilerinden, yönetimden, futbolcusundan, teknik heyetinden, taraftarlardan, basından bu taşın altına elimizi sokmak. Birlikte olursak başaramayacağımız bir şey yok. Bu şehir daha üst liglere laik.   

Görev almış hocamıza da teşekkür ediyorum. Takım önceki gün çok güzel bir davranış yapıp, galibiyeti Fahri hocaya armağan ettiler. Bu çok asil bir davranış. Meslektaşımdır, emeği çok olmuştur, onla da görüşeceğim. Ama futbolda böyle ayrılıklar olabiliyor. Bundan sonra kalan maçların hepsini final maçı gibi düşüneceğiz. Lig bizi nereye götürür bilemiyorum. Makas biraz açıldı bizim elimizde bir şey yok ama Çankırılılar, takımlarıyla övünebilecekleri bir takım izleyecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ligi en iyi yerde bitirmek istiyoruz.

Kadromuzu biliyorum, oyuncuların büyük kısmını tanıyorum. İsim olarak da biliyorum. Merzifon maçıyla başlayıp devre arasına 3 maçımız var. Kayıpsız girmek istiyoruz. Bizler güvenen yönetime de teşekkür ediyorum.

1074 Çankırıspor dışında belki de 10 takımla görüştüm. Ama başkanımla görüştükten sonra, projelerini duyduktan sonra ben 1074 Çankırıspor’a çok ısındım. Söylemleri beni çok etkiledi. Bu görev onurlu bir görev. Diğer takımlar kafama yatmadı. Hedeflerime 1074 Çankırıspor daha çok uygun olduğu için bu görevi kabul ettim. Laf olsun diye söylemiyorum. İnşallah hayırlı olur.

Ekip olarak yardımcı ve kaleci hocamla geldik. Beraber çalışacağız. Bu ligde oynamış, dolu dolu oynamış oyuncular var. Ama bir şekilde geri kalmış. Antrenörün görevi de takımı organize etmektir. Fiziksel ve zihinsel olarak oyuncuları maça hazırlamaktır. Takımı gördükten sonra da kararlılığım arttı.

İlk yarı sonuna kadar 9 puan var hepsini almak istiyoruz. Yarışırken senenin takımını da yapmak hedefimiz. Hem yarışacağız hem de sağlam temel atmak istiyoruz. Buraya gelen futbolcular buranın büyüklüğünü bilmeli. Kulüpten üstte olmamalı. Burası büyük bir marka, burayı daha da büyütmek için çaba göstermemiz lazım.

Teknik olarak gözlemlerimiz oldu. Futbolcularımıza sık toplantı yapacağız. Eksikliklerimizi gidermek için. Doğru strateji ile takımımızı hazırlayacağız. Oynayacağımız maçlar bizi nereye götürür o çok önemli. Eksik noktalara bütçeye uygun transferler yapılabilir. Ayrılmak isteyen veya bizim göndermek isteyeceğimiz futbolcular da olabilir. Çalışan, çabalayan futbolcularımız burada kalacaktır.  Kimsenin menfaati 1074 Çankırıspor’dan önde değildir.”

Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.